Masz problemy z bieżącym regulowaniem zobowiązań? Najgorsze, co możesz zrobić, to bagatelizowanie problemu, unikanie spłaty zadłużenia i kontaktów z wierzycielem np. bankiem lub firmą pożyczkową. Takie działanie spowoduje naliczanie odsetek karnych, a tym samym narastanie długu. Poważną konsekwencją nieregulowania zobowiązań i unikania kontaktu z wierzycielem może być egzekucja komornicza i negatywna historia kredytowa, a tego nie chce żaden dłużnik. Dlatego warto podjąć współpracę z doświadczoną kancelarią i zdecydować się na restrukturyzację kredytu, która poprawi Twoją sytuację finansową oraz pomoże w bieżącej spłacie rat kredytowych.
Czym jest restrukturyzacja kredytu?
Restrukturyzacja kredytu oznacza zmianę warunków spłaty kredytu. Mowa tutaj o zmianie warunków umowy kredytu gotówkowego. Restrukturyzacja kredytu może nastąpić na wniosek kredytobiorcy. Istotne jest jednak podjęcie negocjacji z bankiem! Skuteczne negocjacje zadłużeń pozwolą na dojście do kompromisu i wypracowanie dogodnych zarówno dla banku, jak i dla dłużnika warunków spłaty zobowiązania. Bank może zgodzić się na zawarcie ugody, renegocjację umowy kredytowej, zmniejszenie wysokości rat, wydłużenie okresu kredytowania lub anulowanie odsetek.
Kiedy ubiegać się o restrukturyzację kredytu?
Wniosek o restrukturyzację kredytu należy złożyć jak najszybciej. Najlepiej od razu jak pojawią się u Ciebie problemy finansowe i niemożność bieżącego spłacania rat. Niespłacanie zobowiązań, nieodbieranie wezwań do zapłaty i unikanie kontaktu z wierzycielem sprawi, że Twoje długi się pogłębią, a Twoja sytuacja finansowa się pogorszy. Pamiętaj, że bank i inne firmy pożyczkowe lepiej patrzą na dłużnika, który szuka rozwiązania problemu, jest otwarty na negocjacje i chce spłacić istniejące zaległości.